Postet nga: inspektim

Aksion gjigant kundër masazheve, mbyllen mbi 90% e tyre

Policia e Kosovës, konkretisht drejtoria për hetimin e trafikimit me qenie njerëzore ka inspektuar 53 sallone të masazhave, 44 prej të cilave janë mbyllur.

KEK: Njësia A-5 është ndalur për qëllim inspektimi dhe riparimi, prodhimi është zëvendësuar

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se është duke bërë remontet/revizionet e të gjitha njësive ...

Kompania ‘Pastrimi’ për mbushjen e kontejnerëve: Komuna e Prishtinës dhe Policia të marrin masa

Kompania Rajonale për grumbullimin e mbeturinave ‘Pastrimi’ ka kërkuar nga komuna e Prishtinës dhe Policia të marrin masa për tejmbushjen e kontejnerëve nga kompanitë private.

Policia dhe inspektorët e AVUK-ut shqiptojnë dhjetëra gjoba në Pejë

Policia e Drejtorisë Rajonale në Pejë, së bashku me inspektorët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë gjatë fundjavës, kanë inspektuar dhjetëra lokale në rajonin e Pejës.

Thaçi: Kemi mbyllur klinika në QKUK për shkak të papastërtisë

Zëdhënësi i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës, Lamir Thaçi, ka thënë në "KALLXO Përnime" se nga inspektimet që ka bërë AUV janë ...

Vushtrri, Inspektorati dënon stafin zgjedhor për mosmbajtje të maskës (FOTO)

Inspektorët sanitarë të AUV-it së bashku me Policinë janë duke inspektuar disa qendra të vendvotimit në komunën e Vushtrrisë në lidhje me respektimin e masave kundër COVID-19.

Irani u kufizon qasjen inspektorëve bërthamorë

Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore, Rafael Grossi, tha se Irani është pajtuar t’iu zgjasë qasjen inspektorëve të Kombeve të Bashkuara në lokacionet ...