Postet nga: IML

Një person dërgohet pa shenja jete në emergjencën e Ferizajt

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person u dërgua të martën në në emergjencën e Spitalit të Ferizajt pa shenja jete.

Gjendet e vdekur një grua në Podujevë

Një grua u gjet e vdekur në Podujevë.

Gashi: Një Qeveri e cila erdhi me flakë në pushtet, po digjet nga fjalët e pushtetit si rezultat i paaftësisë qeverisëse dhe kriminale

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se qeveria është përballur me tri skandale për një javë.

Mustaqet e Adem Jasharit dhe gishti i Isa Boletinit u dogjën nga zjarri në Institutin e Mjekësisë Ligjore

Nga zjarri nuk shpëtoi thuajse asgjë.

Zjarri në IML, Prokuroria vazhdon hetimet

Dy zyre të Institutit të Mjekësisë Ligjore u kapluan nga zjarri në orët e hershme të ditës së djeshme.

Haxhiu: Nuk ka pasur djegie ose dëmtim të mbetjeve mortore, arkivës së IML dhe mostrave

Gati tetë orë pas djegies të dy zyrave në Institutin e Mjekësisë Ligjore, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar për rastin.

Zjarri në IML, prokurori lëshon disa autorizime për ekzaminime

Dy zyra të Institutit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë janë përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm, e sipas informacioneve që kanë zjarrfikësit zyret në fjalë ...

Zjarri në Institutin e Mjekësisë Ligjore, reagon Ministria e Drejtësisë

Ministria e Drejtësisë ka reaguar pasi në mëngjesin e sotëm në hapësirat e IML-së ka filluar një zjarr që ka përfshirë disa nga zyrat e ...