Postet nga: grua

Vrasja e shtatzënës, Sveçla: Do të merren masat ndaj kujtdo që me apo pa vetëdije mund të jetë përgjegjës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla është shprehur i tronditur me vrasjen e gruas shtatzënë mbrëmjen e së mërkurës në oborrin e Klinikë...

Ministrja e Drejtësisë: Nesër mblidhet grupi i ngushtë ndërministror për raportim për secilin veprim institucional

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reagur lidhur me rastin e vrasjes së gruas shtatzënë në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë.

Albin Kurti për vrasjen e gruas në oborrin e QKUK-së: Mizore, e papranueshme dhe e padurueshme

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e gruas rreth 35-vjeçare brenda hapësirës së QKUK-së në Prishtinë.

QKUK konfirmon vrasjen e gruas 35-vjeçare

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka konfirmuar se sonte rreth orës 18:00 në oborrin e QKUK-së ka ndodhur një vdekje.

Podujevë, vdes një 50-vjeçare pasi bie nga një objekt

Një grua 50-vjeçare ka vdekur pasi ka rënë nga një objekt në Podujevë.

Vrasja e gruas në Llaushë, Rrjeti i Grave të Kosovës kërkon dënim maksimal për dorasin

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar pas dyshimit që një burrë ka vrarë gruan e tij në fshatin Llaushë të Skenderajt.

Katër raste të dhunës në familje të paraqitura në Polici, arreston dy persona

Policia e Kosovës ka njoftuar për katër raste të dhunës në familje që janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Policia lidhur me kë...

Një grua sulmoi fizikisht zyrtarin policor

Një zyrtar policor është sulmuar nga një grua gjatë mbrëmjes së djeshme, te rrethrrotullimi në dalje të Prishtinës, në Çagllavicë.