Postet nga: deshmitarët

Prokurori Smith mirëpret vendimin ndaj Gucatit e Haradinajt, angazhohet të ndjekë penalisht të gjitha rastet e frikësimit të dëshmitarëve

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka mirëpritur vendimin për dënimin e ish-krerëve të OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.

A ka dëshmitarë okularë për Masakrën e Mejës?

23 vjet më parë, forcat serbe rrethuan Rekën e Keqe dhe Lugun e Carragojës në rrethinën e Gjakovës. Brenda disa orëve u krye ekzekutimi më makabë...

Dëshmitarët e frikësuar rrezikojnë gjyqin në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Dëshmitarët në gjyqin e profilit të lartë për vrasjen e politikanit serb të Kosovës Oliver Ivanoviq kanë hezituar të përmendin të dyshuarit ose kanë ndryshuar ...

Gucati përfundon dëshminë e tij pranë Hagës

(Vazhdimi i seancës - 08.10.2021 - 18:41)

Nisin dëshmitë për dhunën e 6 janarit në Kongresin amerikan

Oficerët e policisë, që u janë përgjigjur trazirave në Kongresin amerikan, më 6 janar, dhanë të martën dëshmi për dhunën dhe urrejtjen që kanë pë...

Dosja - Çka deklaruan shtatë policët dëshmitarë për rastin e keqtrajtimit të të riut brenda stacionit policor?

Dy zyrtarët policor, Haris Kelmendi e Agon Hyseni, Prokuroria Themelore në Prishtinë po i akuzon për keqtrajtim gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare.

Dëgjohen dëshmitarë në rastin ku zyrtarët policorë të Leposaviqit akuzohen për krim të organizuar

Ana Vasoviq - Baraq, Veroljub Dimitrijeviq dhe Izet Uskoviq, polic kufitarë në Leposaviq, janë të akuzuar nga Prokuroria Speciale për krim të organizuar, keqpërdorim detyre dhe marrje ryshfeti.

Intervistohen dëshmitarë për rastin e vdekjes së Astrit Deharit

Vdekja e mistershme e ish- anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit ende nuk është zbardhur ndërsa Prokuroria Speciale ka filluar sërish intervistimin e dëshmitarë...