Postet nga: Hidrocentrali

Shoqëria civile dënon dhunën e Policisë së Kosovës ndaj banorëve të Bitisë së Poshtme

Organizatat e shoqërisë civile kanë reaguar ndaj dhunës që, sipas tyre, Policia e Kosovës ka ushtruar ndaj banorëve të fshatit Biti e Poshtme të Shtërpcë...

Muhaxheri: Vrasjen e Lumbardhit të Deçanit po mundohen ta përsërisin në Pejë

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka thënë se të gjithë ata që e kanë nënshkruar marrëveshjen e jashtëligjshme për dhënien ...

Muhaxheri: Marrëveshje si në Pejë është nënshkruar edhe në Deçan

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, i ftuar në emisionin “Jeta në Kosovë” për të diskutuar rreth problematikës së ndërtimit të hidrocentralit në Lumbardh ...

Kuvendi Komunal i Pejës i thotë ‘JO’ ndërtimit të hidrocentralit në Lumbardh

Asambleja Komunale e Komunës së Pejës ka votuar unanimisht për kundërshtimin e ndërtimit të hidrocentralit në Lumbardh.

Pas protestave kryeministri ndërpret projektin e hidrocentralit në Lumbardh

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se ka kërkuar ndërprerjen e procedurave të ndërtimit të projektit të Hidrocentralit të Lumbardh.

Pejanët i thonë ‘Jo’ hidrocentralit në Lumbardh (FOTO)

Mijëra qytetarë kanë mbushur sot sheshin kryesor të Pejës për ta kundërshtuar p[rojektin më të ri të ndërtimit të një hidrocentrali në Lumbardh.

Vetëvendosje mbështet protestën për hidrocentralin në Lumbardh

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku, tha se VV do ta mbështesë protestën e nesërme të qytetarëve të Pejës për ta ...

Planet për hidrocentral në Lumbardh nxisin reagime

Qeverisja lokale dhe aktivistët mjedisorë po qëndrojnë së bashku kundër ndërtimit të hidrocentraleve në Lumbardh të Pejës.