Postet nga: hekurudhat

Nga Parisi në Berlin në një orë...

Nga radhët e pafundme deri te fluturimet e anuluara dhe bagazhet e humbura – nëse keni përjetuar ndonjë nga kaoset që i ka pllakosur aeroportet evropiane këtë ...

Ku mbetën hekurudhat moderne?

Me gjithë premtimet se Kosova do të ketë hekurudha moderne në vitin 2022, trenat e saj vazhdojnë të qarkullojnë në vetëm dy relacione: Prishtinë - Hani i Elezit dhe Prishtinë ...

Liburn Aliu: Na duhet një korridor hekurudhor që na lidh me Durrësin

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu gjatë konferencës së sotme tel foli për zgjerim të pistës së Aeroportit Ndërkombëtar “Adem ...

Lekaj: Shkarkim - emërimet e bordeve, janë politike

Deputeti i Aleancës për Armërinë e Kosovës, Pal Lekaj shkarkimet e më pas emërimet e bordeve nga Qeveria Kurti 2 i ka quajtur politike.

Zemaj: Arsyetimet për shkarkim të bordit të ARH-së, puro politike

Armend Zemaj deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës tha se është banal arsyetimi për shkarkimin e anëtarëve të Bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave.

Rëniet ‘lokomotivë’ të shifrave në transportin me tren, bie edhe numri fluturimeve

Në transportin hekurudhor në territorin e Kosovës ku janë gjithsej 333 km binarë për transport, pati përgjysmim të numrit të pasagjerëve dhe për -86 për ...

Normalizimi i raporteve nis me transportin ajror, hekurudhor e rrugor

 

'Diskutime të mira' për hekurudhat dhe autostradat në Berlin

Përfaqësues të institucioneve të Republikës së Kosovës janë takuar sot në Ambasadën Amerikane në Berlin me homologët e tyre serbë, për të biseduar ...