Postet nga: haki rugova

Haki Rugova nesër para Gjykatës

Nesër në ora 10:00 Haki Rugova pritet të del para gjyqtarit në Gjykatën Themelore të Pejës.

LDK në Istog thonë se arrestimi i kryetarit Haki Rugova është me motive politike

Mbrëmë kryetari i LDK-së Haki Rugova, një drejtor i Komunës dhe një zyrtar tjetër janë arrestuar nën dyshimet për tre vepra penale.

Isa Mustafa: Dyshojmë se Haki Rugova u arrestua për nacionalizëm dhe irredentizëm

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në një përgjigje të shkurtë për KALLXO.com e ka komentuar arrestimin e djeshëm të nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova.

Çfarë thoshte Haki Rugova e vëllai i tij Ganiu për aksionet në kompaninë familjare 'Macon'? - VIDEO

Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova është arrestuar gjatë ditës së djeshme nga Policia e Kosovës, bashkë me dy bashkëpunëtorë të tjerë të Komunë...

Cilat janë arsyet që çuan në arrestimin e kryetarit të Istogut, Haki Rugova

Kryetari i Istogut Haki Rugova, një drejtor i Komunës dhe një zyrtar i Komunës janë arrestuar pak çaste më parë me urdhër të Prokurorisë.

Arrestohet Kryetari i Istogut, Haki Rugova

Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova është arrestuar me urdhër të prokurorisë. Rugova është edhe nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Rrjeta e tenderëve në qeverisjen e Haki Rugovës

Në zgjedhjet e fundit Haki Rugovës iu desh shumë mund për të arritur fitoren në Istog. Me vetëm 14 vota më shumë, Rugova mundi Gani Dreshajn e AAK-së ...

Konkursi në Istog përplas anëtarët e LDK-së

Një zyrtar i Komunës së Istogut, njëkohësisht anëtar i strukturave të LDK-së ka denoncuar publikisht Kryetarin e Komunës, Haki Rugovën për ndikim në ...