Postet nga: haki rugova

Performanca e qeverisjes në Komunën e Istogut ka pësuar rënie

 

‘Kriza’ në koalicionin qeverisës, LDK komenton kërkesat e AAK-së

Zhvillimet e fundit lidhur me dialogun me Serbinë, si dhe hyrja e pjesëtarëve të xhandarmërisë serbe në territorin e Kosovës kanë shpërfaqur pakënaqësitë ...

Vdes pacientja me COVID-19 nga Istogu

Ka vdekur sot gruaja e cila mbrëmë u identifikua me sëmundjen COVID-19 nga fshati Lluga e Istogut.

Dështimi i shtatë, nuk mbahet seanca ndaj Haki Rugovës

Gjykata e Pejës po dështon të vazhdojë procesin gjyqësor kundër kryetarit të Istogut dhe nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova.

Simpatizanti i LDK-së avancohet në ministrinë e Vlora Dumoshit

Imer Hakaj është emëruar drejtor i Departamentit të Inspektoratit të Trashëgimisë Kulturore (DITK) të Ministrisë së Kulturës.

Të gjitha zvarritjet në gjykimin e Haki Rugovës për tenderin që e fitoi kompania e vëllait të tij

Aktakuza për konflikt interesi ndaj Haki Rugovës është ngritur me mars të vitit 2018, ndërsa vetëm pas 298 ditëve, më 17 janar 2019, Gjykata e Pejës arriti ta ...

Dështimi i gjashtë: Nuk mbahet seanca gjyqësore ndaj Haki Rugovës

Në mungesë të prokurorit Ali Uka, Gjykata e Pejës ka dështuar ta vazhdojë procesin gjyqësor kundër kryetarit të Istogut dhe nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugovë...

Nënkryetari i LDK-së: Që të arrihet marrëveshja duhet të lëshojnë pe të dyja palët

Pas pak pritet të mbahet takimi në mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, i cili mund të jetë final për arritjën e koalicionit në mes Lëvizjë...