Postet nga: haki rugova

Haki Rugova: LDK nuk do të ndahet kurrë, kushdo le të del

Nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova ka komentuar zhvillimet e fundit në Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Haki Rugova për KALLXO.com: Nuk do ta rrënojmë burgun e Gurrakocit

Sot gjatë ditës ka pasur raportime në rrjetet sociale se Komuna e Istogut ka vendosur ta rrënojë burgun e Gurrakocit.

Apeli liron Haki Rugovën nga arresti shtëpiak

Gjykata e Apelit sot e ka liruar nga arresti shtëpiak kryetarin e  Istogut, Haki Rugovën, dhe Lulzim Blakajn.

Nënkryetari i LDK-së: Mënyra e ndaljes së Haki Rugovës ka pasur indikacione jokorrekte

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherësh kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka thënë se ka pasur indikacione jo korrekte me ...

Haki Rugova deklarohet për shpenzimet në dreka dhe darka, gjatë të cilave janë pirë birra e raki

Komuna e Istogut gjatë vitit 2018 ka shpenzuar mbi 44 mijë euro në dreka dhe darka zyrtare.

Haki Rugova komenton punësimet e partiakëve në Komunë

I pari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, në emisionin "Jeta në Komunë" i ka komentuar një nga një punësimet e anëtarëve të LDK-së dhe fë...

Haki Rugova flet për deponinë ilegale të bërllokut në fshatin e tij

I pari i Komunës së Istogut, Haki Rugova, në emisionin "Jeta në Komunë" ka folur për deponitë ilegale, me theks të veçantë deponinë ilegale në fshatin e ...

Shpjegimi i Haki Rugovës pse njerëzit e LDK-së marrin tenderë

Sonte në emisionin "Jeta në Komunë" kryetari i Istogut, Haki Rugova, u përball me  hulumtimin në të cilin vihej në pah dhënia e tenderëve për drejtorë...