Postet nga: gjykimi për krime lufte

I akuzuari për krime lufte pretendon në alibi për kohën dhe vendin e vrasjeve

Në gjykimin e të akuzuarit për krime lufte, Zoran Gjokiq, mbrojtësi i të akuzuarit, Lubomir Pantoviq, ka kërkuar të hedhet poshtë aktakuza.

Remzi Shala: Jam krenar që kam qenë pjesë e UÇK-së, nuk jam marrë me popullatë civile

Gjykimit maratonik prej 2 vitesh lidhur me të dyshuarin për krime lufte, Remzi Shala i ka ardhur fundi, pas mbajtjes së afro 40 seancave gjyqësore.

Dëshmitë për krimet në Krushë të Vogël, përloten të pranishmit në Gjykatë

Në gjykimin e Darko Tasiqit, i akuzuar për krime lufte, të kryera në Krushë të Vogël, është shfaqur një dokumentar i realizuar menjëherë pas përfundimit të ...

Dy hetues policorë dëshmojnë në gjykimin e Darko Tasiqit për masakrën në Krushë të Vogël

Dy hetues të Policisë së Kosovës nga sektori për krime të luftës kanë dëshmuar në gjykimin e Darko Tasiqit, i akuzuar për pjesëmarrje në ...

Serbi i akuzuar për krimen në Dush të Klinës thotë se e ka ndërgjegjen e pastër

Në gjykimin e Milorad Zajiqit, i cili po akuzohet për krime lufte në rastin e njohur si "Djegia e fshatit Dush të Klinës", sot u dha fjala pë...

Dëshmitarët: I akuzuari voziti drejt Drinit kamionin me trupa të të vrarëve në Krushë të Vogël

Dëshmitarët në gjyqin e ish-luftëtarit serb Darko Tasiç thanë sot në Gjykatën e Prizrenit se e panë të pandehurin duke ngarë një kamion ngjyrë portokalli që ...

Nesër vazhdojnë rrëfimet e dëshmitarëve për krimet e luftës në Krushë të Vogël

Të martën dhe të mërkurën do të vazhdojë gjykimi i Darko Tasiq, i akuzuar për krime lufte të kryera në Krushë të Vogël të Prizrenit.

Dëshmi tronditëse për masakrën e Krushës

Nën masa të rrepta sigurie është mbajtur seanca e gjykimit të Darko Tashiqit, i akuzuar për krime lufte, të kryera sipas Prokurorisë Speciale të Kosovës në mars ...