Postet nga: gjykata themelore në gjilan

20 vjet burgim ndaj të akuzuarit për vrasjen me thikë në Gjilan

Gjykata Themelore në Gjilan e ka dënuar me 20 vjet burgim B.Z., i akuzuar për vrasje me thikë në Gjilan, vitin e kaluar.

Nesër shpallet aktgjykimi ndaj të akuzuarit për vrasjen me thikë në Gjilan

Gjykata Themelore në Gjilan nesër (e premte) do të shpallë aktgjykimin ndaj B.Z., i cili akuzohet se më 24 qershor të vitit të kaluar, e ka vrarë me thikë ...

Gjilan - Filmon një grua gjatë marrëdhënies seksuale, dënohet shkupjani

Gjykata Themelore e Gjilanit ka publikuar dosjen me të cilën ka shpallur dënimin ndaj një qytetari të Shkupit për veprën penale të ngacmimit të një gruaje ...

YIHR e quan skandaloz dënimin me 300 euro ndaj të akuzuarit për dhunë fizike ndaj gruas

Iniciativa e të rinjve për të drejtat e njeriut’ (YIHR) e ka quajtur ‘skandaloz’ dënimin prej 300 euro të Gjykatës Themelore të Gjilanit ndaj një burri për ...

Venhar Salihu zgjedhet kryetar i Gjykatës së Gjilanit

Gjykata Themelore në Gjilan nga sot do të kryesohet nga gjyqtari Venhar Salihu, i cili mori pozitën e kryetarit me shumicën e votave.

Prokuroria ushtron ankesë pasi Gjykata vendosi që të dyshuarve për keqpërdorim me tenderin në Kamenicë t’u caktohet masa më e lehtë

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ushtruar ankesë për vendimin e Gjykatës në Gjilan që të caktoj masën e paraqitjes në stacion policor për katër të ...

Dosja e Prokurorisë - Polici nga Gjilani dyshohet se u ka shitur kokainë e armë një grupi të dyshuar për vjedhje

Gjykata e Gjilanit ka njoftuar se është aprovuar kërkesa e Prokurorisë për të caktuar masën e paraburgimit për një muaj ndaj dy të pandehurve, A. H., ...

Vrasja në Gjilan, Prokuroria: Të dyshuarit dolën nga vetura dhe gjuajtën në drejtim të viktimës

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka kërkuar nga Gjykata, caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurve F. O., G. B. dhe I. V., për shkak të ...