Postet nga: Gjykata në Prishtinë

Dosja e Prokurorisë për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt - 'Unë ta zgjidhi këtë punë'

Disa orë para se të vritej Liridona Ademaj, i dyshuari për rastin e organizimit të vrasjes së gruas së tij, Naim Murseli ishte takuar me të dyshuarin Kushtrim Kokalla ...

Nesër dalin para gjykatës Naim Murseli dhe dy të tjerët për rastin e vrasjes së Liridona Murselit

Naim Murseli, K.K dhe G.P nesër do të dalin para gjykatës në lidhje me rastin e vrasjes së Liridona Murselit.

Mbyllet për publikun dëgjimi i njërit dëshmitar në gjykimin ndaj vëllezërve Vllasaliu të akuzuar për vrasjen e biznesmenit Bedri Rexhepi

Është mbyllur për publikun gjykimi ndaj dy vëllezërve Jeton dhe Nexhat Vllasaliu, të akuzuar për vrasjen e biznesmenit, Bedri Rexhpi.

Gazetari Valon Syla rrëfen në Gjykatë momentin kur ishte rrahur nga tre të akuzuarit

Lum Dervishi, Kenan Hasani dhe Okan Hasani janë ulur në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës.

Gjykata vendos për njërin nga të bashkëpandehurit në rastin e Haxhi Shalës, të akuzuar për dallavere me vota në zgjedhjet e 14 shkurtit 2021

Dardan Gashi i akuzuar për falsifikim me rezultate të votimit në zgjedhjet e 14 shkurtit të vitit 2021 është dënuar me një vit dënim me burgim me kusht. Kjo ...

Vendimi i fundit i Gjykatës për masën e sigurisë ndaj 'Kobrës'

Dibran Hoxhës i është vazhduar masa e paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë lidhur me rastin e vrasjen që kishte ndodhur në një lokal të Prizrenit në ...

Tetë vite nga vrasja e sigurimit në lokalin 'Bon Vivant', të akuzuarit po gjykohen për të katërtën herë

Sherif Krasniqi dhe Masar Gërdovci, të akuzuar për vrasjen e Rrahman Ukës, roje në lokalin 'Bon Vivant në vitin 2014-të, janë ulur sërish sot në bankë...

Ish-kryeshefi i KPM-së Luan Latifi në Gjykatë flet për domethënien e mesazheve 's`po i japin veç 10 mijë'

Ish-kryeshefi i KPM-së, Luan Latifi ka dhënë mbrojtjen e tij në gjykimin ku po akuzohet se ka kërkuar ryshfet nga pronari i kompanisë “Telkos”, Elhami Haziri.