Postet nga: dhunimi i të miturës

I dyshuari për dhunimin e të miturës në Ferizaj ishte i dënuar nga Gjykata në vitin 2014 me gjobë

Gjykata e Ferizajt ia ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të dyshuarit I.R., nën dyshimin se e ka dhunuar një të mitur.

62 vite dënim me burgim për grupin e dytë të të akuzuarve për rastin e dhunimit të 11-vjeçares

Gjykata Themelore në Prishtinë, departamenti për të mitur ka vendosur lidhur me grupin e dytë të të akuzuarve për rastin e dhunimit të 11-vjeçares.

Nga 30 ditë paraburgim për dy të dyshuarit për dhunimin e 13-vjeçares

Dy të dyshuarve për dhunimin e një 13-vjeçareje në Drenas u janë caktuar nga 30 ditë paraburgim nga Gjykata e Pejës sot më 12.03.2024.

Dyshimet për dhunimin e 13 vjeçares, paralajmërohet protestë për të enjten

Kolektivi për Veprim dhe Mendim Feminist ka paralajmëruar se të enjten, më 14.03.2024 do të mbahet protestë, në lidhje me dyshimet për dhunimin e një vajze të mitur ...

13-vjeçarja dyshohet se u dhunua nga dy persona në Drenas 

Një 13-vjeçare e cila fillimisht ishte raportuar e zhdukur në Malishevë, dyshohet se është dhunuar nga dy persona të dyshuar në Drenas, më 11.03.2024. Të dyshuarit, të moshës madhore ...

Arrestimi i të dyshuarit për dhunimin seksual të një vajze të mitur në Viti, prokuroria jep detaje

Një person i moshës madhore është ndaluar nga Prokuroria Themelore në Prishtinë nën dyshimin se ka kryer veprën penale "Dhunim" ndaj një të miture.

Shefi i Sektorit të hetimeve rajonale në Gjakovë jep detaje rreth dy rasteve të dyshuara të dhunimit të dy të miturave

Dy raste të dhunimit seksual janë raportuar në Polici, në Gjakovë, më 4 tetor.

Ministrja e Drejtësisë: Jemi duke punuar për të identifikuar personat përgjegjës që ndërlidhen me rastin e 11 vjeçares

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu gjatë ditës së sotme ka njoftuar se institucioni që drejton por edhe në Ministrinë e Punëve të Brendshme është duke u punuar ...