Postet nga: gjykata kushtetuese e kosovës

Kush sipas Enver Hasanit duhet të zgjidhet president?

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani në emisionin "Kallxo Pernime" ka thënë që së pari duhet të konstituohet Kuvendi pastaj të votohet presidenti i ri.

Dega e LDK-se ne Suhareke

Vetëvendosje fillon ‘fushatën’ pas rrëzimit të Qeverisë Hoti nga Gjykata Kushtetuese

Ish- zëvendëskryeministri në qeverinë Kurti, Haki Abazi ka reaguar pas lajmeve se Gjykata Kushtetuese ka konstatuar se vota e deputetit, Hetem Arifi e cila ishte vendimtare për ...

Sindikata e Shëndetësisë për anulimin e Ligjit për Paga: Le të përballen Kushtetuesja e Parlamenti me pandeminë

Kryetari i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, Blerim Syla, në një përgjigje për KALLXO.com është shprehur i zhgënjyer në lidhje ...

LVV kërkon nga Gjykata Kushtetuese transkriptet dhe procesverbalet e mbledhjes për dekretin

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që të pajiset me procesverbalet dhe transkriptet e Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit për mandatimin e Avdullah Hotit pë...

Andrea Capussela e quan grushtshtet vendimin e Gjykatës Kushtetuese

 

Reagon Kushtetuesja: Presidenti dhe Kryeministri po mundohen të ndikojnë në vendimin e Gjykatës

Gjykata Kushtetuese përmes një komunikate për media, ka bërë një reagim ndaj diskursit publik ditëve të fundit, që e ka quajtur kërcënues.

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani dorëzon komentet për dekretin e Thaçit për Avdullah Hotin

Edhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese komentet e saj për dekretin e presidentit Thaçi për mandatimin e ...

18 mijë euro për dizajnin dhe enterierin e zyrës së kryetares së Gjykatës Kushtetuese

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka planifikuar të shpenzojë 18 mijë euro për dizajnimin e zyrës së kryetares së kësaj gjykate, Arta Rama- Hajrizi.