Postet nga: Enver Hasani

Hasani: Qeveria nuk është punëdhënës i mësimdhënësve, nuk ka të drejtë t’ua ndalojë pagat

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë se Qeveria nuk ka të drejtë t’ua ndalojë pagat punëtorëve të arsimit. Duke folur për kë...

Enver Hasani: Vendosja e KFOR-it në pikat kufitare në veri ka dy pasoja

Një vendim i ri i Qeverisë së Kosovës për reciprocitet ndaj Serbisë për targa të automjeteve nxori në pah një problem të vjetër në veri të ...

Çfarë thotë Enver Hasani, i lejohet apo jo Sami Lushtakut gara për të parin e Skënderajt?

Ish kryetari i Gjykatës Kushtetuese Enver Hasani, ka folur lidhur me mundësinë që Sami Lushtakut të mos i lejohet kandidimi për kryetar të Skënderajt për ...

Enver Hasani tregon se a mund të bëhet Albin Kurti kryeministër

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani në emisionin e "Kallxo Pernime" ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese me të cilin u rrëzua Qeveria Hoti ...

Kush sipas Enver Hasanit duhet të zgjidhet president?

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani në emisionin "Kallxo Pernime" ka thënë që së pari duhet të konstituohet Kuvendi pastaj të votohet presidenti i ri.

Enver Hasani komenton vendimet e PZAP-së për votat e komuniteteve

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka komentuar vendimet e sotme të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për anulimin e disa votave të zgjedhjeve të 14 shkurtit ...

Enver Hasani flet për zgjedhjen e Qeverisë së re dhe të presidentit - LIVE

Në emisionin "Kallxo Pernime" po transmetohet intervista me ish-kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani.

Gjykata Supreme e kthen në rigjykim rastin e mërgimtarit të akuzuar për aksident trafiku

Deri në Gjykatën Supreme të Kosovës ka shkuar rasti i një mërgimtari, i cili nga Prokuroria e Mitrovicës po akuzohet se ka shkaktuar aksident trafiku me ...