Postet nga: Fajdeja

Denoncimi i fajdesë - VIDEO

Në edicionin e së dielës, KallxoPërnime po transmeton rrëfimin ekskluziv të familjes Brdakiç.

“Ka lënë letër të shkruar me dorë” - çka thuhet në Dosjen e Prokurorisë për vetëvrasjen në Çagllavicë?

Skender dhe Albion Tasholli – babë e bir janë të dyshuarit e Prokurorisë për shtyrje në vetëvrasje të B.S në magjistralen Prishtinë-Ferizaj më 14.05.2024.

Arrestohet një person, dyshohet për përfshirje në fajde

Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda dhe Krimit të Organizuar të Policisë së Kosovës ka arrestuar personin me inicialet A.G., si i dyshuar në rastin ...

Dosja e fajdeve në Prizren: Si arriti borxhi nga 3 në 125 mijë euro

Kushtet e rënda ekonomike, papunësia dhe pandemia Covid – 19, bën që i dëmtuari K. Sh., të kërkojë para borxh nga i pandehuri.

Hulumtimi i KALLXO.com për fajdetë në Pejë, Gjykata e dënon me 6 vjet burgim të akuzuarin

Një vit e gjysmë prej kur u publikua hulumtimi për fajde në emisionin “Kallxo Pernime”, Gjykata Themelore e Pejës shqiptoi 6 vite burg dhe 2,000 euro gjobë për të ...

Rrëfimi i viktimës së fajdesë në Pejë: Fajdeja po ta mbytke familjen e po e mbytshe edhe veten

“Fajdeja ish që po ta mbytke familjen e po të mbytke edhe vet, pe mbytshe edhe vetën”. Janë disa nga fjalët e një qytetari të Pejës i ...

Rrëfimi i viktimës së fajdesë dhe arratisja e Driton Podrimqakut - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohen pamje ekskluzive të arratisjes së të dyshuarit për fajde, i cili po konsiderohet person me rrezikshmëri të lartë, Driton Podrimqakut.