Postet nga: Gjykata e Prishtinës

Refuzohet ankesa e Qeverisë kundër vendimit të Gjykatës së Prishtinës lidhur me uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve

Gjykata e Apelit, Departamenti për çështje administrative, ka marrë aktvendim përmes të cilit  e ka refuzuar ankesën Qeverisë së Kosovës kundër vendimit të Gjykatës ...

Reagim i Rrjetit të Grave për rastin e dhunimit të 11 vjeçares

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka kërkuar të merren masa disiplinore ndaj prokurorëve të përfshirë në hetimet dhe aktakuzën, në rastin e dhunimit të 11 ...

Arsyetimi i Gjykatës për hedhjen e aktakuzës në rastin e të dyshuarve për dhunimin e 11-vjeçares

Gjykata e Prishtinës, Departamenti për të Mitur, ka hedhur poshtë aktakuzën ndaj pesë personave të dyshuar për dhunimin e 11-vjeçares.

Gjykata e Prishtinës hedh poshtë aktakuzën ndaj 5 personave të dyshuar për dhunimin e 11-vjeçares

Gjykata e Prishtinës, Departamenti për të mitur,  ka hedhur poshtë aktakuzën ndaj pesë personave të cilët, sipas Prokurorisë, dyshohet se ishin përfshirë në dhunimin e ...

Paraburgim për 9 zyrtarët e Lipjanit

Gjykata e Prishtinës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaj për 9 persona të dyshuar për veprat penale - keqpërdorim i detyrës zyrtare apo ...

Gjykimi i Enver Sekiraqës, Arben Berisha rrëfen momentin si e vrau Triumf Rizën

Në rigjykimin e Enver Sekiraqës, i akuzuar për nxitje të vrasjes së policit të Kosovës, Triumf Rizës, ka dëshmuar Arben Berisha, personi i dënuar ...

Dënohet me një vit burg për kanosje e lëndim të lehtë trupor, i njëjti kishte 8 dënime paraprake nga e njëjta Gjykatë

Gjykata Themelore në Prishtinë dënoi me dënim unik me burg 1 vjet, personin me iniciale A.M edhe pse ai ishte dënuar edhe 8 herë më parë nga po ...

Vushtrri, vëllai akuzohet se ngacmoi seksualisht motrën, dënohet me gjashtë muaj burg

Një person në Vushtrri është dënuar nga Gjykata e Mitrovicës me gjashtë muaj burg nën akuzat se ka ngacmuar seksualisht motrën e tij.