Postet nga: gjenocidi serb

Promovohet libri që dëshmon për gjenocidin e Serbisë në Kosovë

Akademik Arsim Bajrami ka promovuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovës  librin “Gjenocidi i Serbisë në Kosovë”.

Kuvendi rrëzon rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë, Berisha filmon deputetët

Kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar kërkesën e deputetit Tritan Shehu për të votuar rezolutën që dënon gjenocidin serb në Serbrenicë në Bosnjë-Hercegovinë.

Srebrenica, Kurti: Kurrë më mos pastë Ballkani as bota shtet me ambicie gjenocidale

Kryeministri i Kosovës ka reaguar në përvjetorin e 26-të të gjenocidit të kryer në Srebrenicë.

Hoxhaj përkujton masakrën e Izbicës, kërkon drejtësi për gjenocidin serb në Kosovë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka përkujtuar 22 vjetorin e masakrës së Izbicës në Drenicë, ku u vranë 147 ...

Osmani kërkon mbështetjen e aleatëve ndërkombëtar për drejtësi: Serbia kreu dhunë sistematike kundër popullit tonë

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani i është drejtuar me një video-mesazh të fundvitit aleatëve dhe miqve ndërkombëtarë të Kosovës.

Osmani fton Kuvendin e Shqipërisë të bashkohen në miratimin e rezolutës për dënimin e gjenocidit serb

U. d. Presidentja e Kosovës si dhe Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, ka ftuar deputetët e Kuvendit të Shqipërisë që të bashkohen në miratimin ...

Osmani: Serbia drejtohet nga mendje gjenocidale

 

Formimi i Komisionit për themelimin e Tribunalit për gjenocidin serb do të shqyrtohet në Kuvend

Ideja e Kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli për Themelimin e një Tribunali që do të merrej me gjenocidin serb në Kosovë, ka kaluar një hap tutje për ...