Postet nga: Gent Cakaj

Kosova e Shqipëria i kërkojnë bashkërisht Serbisë të mos i fshijë adresat e shqiptarëve në Luginë

Në një deklaratë të përbashkët të ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla dhe ministrit në detyrë për Evropën ...

Cakaj kërkon nga presidenca gjermane që të ndikojë për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka kërkuar nga Presidenca gjermane e BE-së që të ushtrojë ndikimin e saj për heqjen e vizave ...

Gent Cakaj mirëpret arritjen e marrëveshjes ndërmjet BDI-së dhe LSDM-së në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Jashtëm shqiptar, Gent Cakaj, e ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes për bashkëqeverisje  ndërmjet BDI-së dhe LSDM-së në Maqedoninë e Veriut.

Cakaj takon Hazirin, bisedojnë për dialogun Kosovë- Serbi

Ministri i Puënve të Jashtme në Republikën e Shqipërisë, Gent Cakaj, ka takuar gjatë ditës së sotme kryetarin e Komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirin.

Cakaj: Gjykata Speciale problem politik, të bashkohet spektri politik

Ministri në detyrë për Punë të Jashtme dhe për Evropë, të Shqipërisë, Gent Cakaj, në një intervistë për RTK deklaroi se Gjykata Speciale është problem politik ...

Liderët shqiptarë bëhen bashkë për ta qeverisur Bujanocin

Partitë Shqiptare në Luginë të Preshevës kanë nënshkruar sot marrëveshje për bashkëqeverisje të komunës së Bujanocit.

Cakaj jep një lajm të madh për Shqipërinë

Ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj ka njoftuar se Shqipëria sapo është zgjedhur në postin e lartë të Zv/Presidentit të sesionit të 75-të ...

Gent Cakaj: Kush i ka sytë në ballë nuk beson që qeveria e Shqipërisë bën plane për ndarje të Kosovës

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj në një konferencë për media në Prishtinë, deklaroi se pas vizitës nga Uashingtoni e ka ...