Postet nga: Gent Cakaj

Konjufca: E dimë se Cakaj politikë ditore e ka mbrojtjen e interesit të Kosovës - VIDEO

Ministri i Punëve të Jashtme dhe për Diasporë i Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur në takim ministrin në detyrë për Evropën dhe Punët e ...

Gent Cakaj vjen nesër në Kosovë, do ta takojë Glauk Konjufcën

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj do të kthehet nesër në vendlindjen e tij, por me punë.

Cakaj i uron suksese Vetëvendosjes dhe LDK-së në formimin e qeverisë

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj i ka uruar suksese Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së në formimin e qeverisë së re.

Partitë shqiptare në Luginën e Preshevës bashkohen në një listë të përbashkët për zgjedhjet në Serbi

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, përmes një postimi në ‘Facebook’, ka shkruar se krerët e partive shqiptare në Luginë të Preshevës kanë vendosur ...

Dy diplomatë iranianë dëbohen nga Shqipëria

Pas acarimit të situatës në Lindjen e Mesme, Ministri në Detyrë Gent Cakaj deklaroi se vendi ynë ka shpallur non grata dy diplomatë të lartë dhe i ka kë...

Cakaj takoi Borellin, i kërkoi heqjen e vizave për Kosovën

 

Gent Cakaj takon Vasfije Krasniqin

Ministri i Jashtëm shqiptar në detyrë, Gent Cakaj ka takuar gjatë ditës së sotme të mbijetuarën e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, Vasfije Krasniqi- ...

Tirana mirëpret 57 shtete në konferencën mesdhetare të OSBE-së

Tirana do të jetë nikoqire e 57 shteteve të ndryshme në fund të muajit tetor.