Postet nga: Gent Cakaj

Ish-anëtari i LVV-së takohet me Kurtin

Ish-anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Gent Cakaj, është kthyer në selinë e partisë së drejtuar nga Albin Kurti.

Gent Cakaj takohet me Grenellin, flasin për marrëveshjen Kosovë - Serbi

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka njoftuar për një takim në Shtëpinë e Bardhë me të dërguarin e veç...

Haradinaj në telefon me Cakajn, flasin për marrëdhëniet Kosovë- Shqipëri

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj- Stublla gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ka biseduar me anë të telefonit me homologun e saj në Shqipëri, ...

Kosova e Shqipëria mbështesin listën e përbashkët të shqiptarëve të Luginës

Kreu i diplomacisë kosovare, Glauk Konjufca dhe homologu i tij nga Shqipëria, Gent Cakaj, kanë dalë me një deklaratë të përbashkët - të dy mbështesin bashkimin ...

Cakaj: Nuk ka shqiptarë të prekur nga Koronavirusi në Itali

Pas viktimave të para nga Koronavirusi në Itali, dhe përhapjes së shpejtë të këtij virusi në disa rajone të Italisë, ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent ...

Osmani i kërkon Cakajt koordinim më të madh Kosovë-Shqipëri për politikën e jashtme

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ministrin në detyrë për Evropë dhe Punë të jashtme të Shqipërisë, Gent Cakajn, i cili po ...

Konjufca: Nuk kemi parë pozicionim nga Shqipëria që është kundër Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme dhe për Diasporë i Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë se nga Shqipëria nuk e kanë parë asnjë pozicionim zyrtar që ...

Dikur pjesë e VV-së, Gent Cakaj e quan Glauk Konjufcën "mik personal"

Në fjalën e tij hyrëse Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, e ka uruar ish-bashkpartiakun, tani homologun e tij Glauk Konjufcën.