Postet nga: bujanoc

Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës raportohet se ka fituar më së shumti vota

Në përsëritjen e zgjedhjeve parlamentare në Tërnocin e Madh të Bujanocit, që u mbajtën më 27 maj, Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka fituar më ...

Shaip Kamberi pas mbylljes së vendvotimit në Tërnoc: 610 votues do të jenë të mjaftueshëm për fitore

Sot në shkollën ‘Muharrem Kadriu’ në Tërnoc të Bujanocit është zhvilluar procesi i rivotimit për zgjedhjet parlamentare të Serbisë ndërsa para pak çastesh është mbyllur kjo ...

Përsëritja e zgjedhjeve në Bujanoc, Kurti kërkon vota për Shaip Kamberin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje qytetarëve të Luginës së Preshevës që ta votojnë koalicionin e Shqiptarëve të Luginës, i ...

Kurti pret në takim përfaqësuesit politikë të Luginës, flasin për zgjedhjet në Serbi

Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc janë pritur sot në takim nga kryeministri Albin Kurti dhe ministri Liburn Aliu, në Prishtinë.

Drejtori i Kulturës së Bujanocit thirret nga gjykata serbe, shkak flamuri kombëtar

Drejtori i Drejtorisë së Kulturës në Komunën e Bujanocit, Granit Sadriu, ka bërë të ditur se sot ka pranuar ftesë nga gjykata në Serbi që të paraqitet ...

Nënkryetari i Bujanocit ftohet në bisedë informative nga MPB -ja e Serbisë

Nënkryetari i Komunës së Bujanocit, Shqiprim Musliu ka marrë ftesë nga Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë, që të paraqitet në organet e policisë në Bujanoc.

Qeveria ndan 10 mijë euro për Kalanë e Ulqinit e 200 mijë euro për Bujanocin

Qeveria në detyrë e Kosovës ka ndarë 10 mijë euro për rindërtimin e Kalasë së Ulqinit e cila u dëmtua nga vërshimet.

Policia serbe ka gjetur sasi të mëdha armësh afër Bujanocit

Ministria e Brendshme e Serbisë ka njoftuar se në fshatin Konçul të Bujanocit, që gjendet në afërsi të vijës kufitare mes Kosovës dhe Serbisë është gjetur ...