Postet nga: gazetari

Rrëfe ngjarjen në shumë platforma, trajnim i avancuar online

E keni përfunduar kursin tonë online mbi gazetarinë në shumë platforma? Dëshironi të shkoni më tej dhe të mësoni më shumë truqet e tregut? Prodhoni përmbajtje ...

Thirrje e hapur: Seminar për të rinjtë mbi teknikat e raportimit dhe kontrollit të fakteve

Të rinjtë nga vendet e Ballkanit Perëndimor ftohen të aplikojnë për një seminar mbi teknikat e raportimit dhe kontrollimit të fakteve në temat e drejtësisë tranzicionale, tregimit ...

Kolegët e gazetarit bjellorus frikësohen për jetën e tij

Ish-kolegët e gazetarit të arrestuar në Bjellorusi Roman Protasevich kanë thënë se shqetësohen për jetën e tij, pasi një fluturim i kompanisë Ryanair është detyruar ...

BE-ja i kërkon shpjegim Bjellorusisë për ndalimin e gazetarit bjellorus

Qeveritë e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian kanë kërkuar një shpjegim të menjëhershëm nga Bjellorusia në lidhje me devijimin e një fluturimi të Ryanair me destinacion ...

Gazetarët pa Kufi: Gazetaria e besueshme e bllokuar në mbi 130 vende

Organizata Gazetarët pa Kufi (RSF) thotë se gazetaria që ajo e quan vaksinën kryesore kundër disinformimit, është bllokuar plotësisht ose pjesërisht në 73% të 180 vendeve të ...

Vrasja e gazetarit grek, akt i neveritshëm dhe frikacak

Një ditë pas vrasjes mafioze të gazetarit grek të STAR TV mediat vendase kanë bërë publike detaje të reja nga ngjarja e rëndë. Jorgos Karaivaz u kthye pasditen ...

Vdiq gazetari Lekë Zherka

Sot në moshën 56 vjeçare vdiq Lekë Zherka, gazetar dhe drejtor shumëvjeçar në Kosovë

Turqia arreston dy spiunë arabë për vrasjen e Khashoggit

Po hetohen nëse ardhja e tyre në Turqi ishte e lidhur me vrasjen e gazetarit Turqia ka arrestuar dy të dyshuar për spiunimin e shtetasve arabë, për ...