Postet nga: Dita e Pavarësisë

S'ka inspektorë të punës në ditën e pavarësisë

Shumë kompani dhe biznese private kanë zhvilluar aktivitetet e tyre edhe për 17 shkurt, ditën e Pavarësisë së Kosovës, e cila është festë zyrtare dhe njihet si ...

Në 12 vjetorin e Pavarësisë lansohet platforma për heronjtë e Kosovës

Në platformën "Trimat.al", e cila është lansuar sot, në 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, mund të kërkohen heronjtë që kanë dhënë jetën pë...

Dita e Pavarësisë, dy ekspozita hapen në Muzeun Kombëtar të Kosovës

Dy ekspozita janë hapur sot në Muzeun Kombëtar Kosovës për të shënuar 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Veseli uron 17 Shkurtin një ditë para kohe

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli ua ka uruar qytetarëve 17 Shkurtin, Ditën e Pavarësisë së Kosovës, një ditë para kohe.

Publikohet orari i aktiviteteve kulturore për shënimin e 12 vjetorit të Pavarësisë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar orarin e aktiviteteve që do të  mbahen me rastin e shënimit të 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Republikë...

FOTO: Haradinaj shpërndanë ëmbëlsira për policët e Kosovës për 28 Nëntor

Në 107 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpërndarë ëmbëlsira për pjësëtarët e Policisë së ...

Haradinaj: Këtë 28 Nëntor jemi të bashkuar për t'iu bërë ballë pasojave të tërmetit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ua ka uruar festën e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarëve kudo që janë.

FSK ngrit Flamurin e ShBA-së për të shënuar '4 Korrikun - Ditën e Pavarësisë'

Në nderim të 4 korrikut – Ditës së Pavarësisë së ShBA-së, sot Garda Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës - FSK do ta bëjë ngritjen e ...