Postet nga: Fushë Kosovë

Ndërpritet furnizimi me rrymë në objektin prodhues të ujit ‘Kroni’ në Fushë Kosovë

Kompania e Ujësjellësit KRU “Prishtina” ka bërë të ditur se për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike në objektin prodhues “Kroni” në Fushë Kosovë, pë...

Burri i sekretares së shkollës 'Mihal Grameno' del pozitiv me COVID-19, sekretarja ende s'u testua

Burri i sekretares së Shkollës Fillore “Mihal Grameno” në Fushë Kosovë ka rezultuar pozitiv me COVID-19, ditë më parë, kurse vetë sekretarja ende nuk është testuar.

Edhe një i infektuar me COVID-19 në Fushë Kosovë

Komunës së Fushë Kosovës sonte i është shtuar edhe një i infektuar me coronavirus.

Një i arrestuar në Fushë Kosovë për vjedhje të kabllove

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje ka arrestuar një person, pasi i njëjti ka vjedhur kabllo dhe sende të tjera me vlerë rreth 1300 euro.

Çerdhja publike në Fushë Kosovë nuk hapet, punëtorja dyshohet për coronavirus

Një punëtore e çerdhes publike “Gëzimi Ynë” në Fushë Kosovë po dyshohet se është me COVID-19.

Fushë Kosovë - 5 anëtarë të një familje me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar dje se nga 173 mostra të testuara, 27 kanë rezultuar pozitiv me virusin coronavirus.

Fushë Kosovë - Ushtron dhunë ndaj bashkëjetueses dhe arratiset

Një rast i dhunës në familje është raportuar të ketë ndodhur në Fushë Kosovë.

Arrestohen katër persona në Fushë Kosovë për përfshirje në rrahje

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona të dyshuar për përfshirë në një rrahje.