Postet nga: Fushë Kosovë

Fushë Kosovë, pronarët e lokaleve shkelin vendimet kundër coronavirusit

Tri raste të ndara janë raportuar në Policinë e Kosovës, ku pronarët i kanë hapur lokalet e tyre në Fushë Kosovë, ndonëse me vendim të Qeverisë kjo ë...

Të varfër dhe pa mbështetje: Romët, ashakalitë dhe egjiptasit presin dorën e shtetit

Më 13 mars edhe në Kosovë, si në shumicën e vendeve të botës, u shfaqën rastet e para të virusit COVID-10.

Pëlcet gypi i ujit në Bresje të Fushë Kosovës, mbetet pa furnizim një rrugë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se para pak çastesh ka shpërthyer një gyp i ujit në Bresje të Fushë Kosovës.

Pëlcet tubi, një pjesë e Fushë Kosovës mbetet pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka bërë të ditur se sot në orët e hershme të mëngjesit ka pëlcitur tubi i ujit me diametë...

VIDEO: Duartrokitje falënderuese për mjekët, policët dhe zjarrfikësit nëpër qytetet e Kosovës

Përderisa gjatë sitës së sotme në Kosovë numri i të prekurve me coronavirus ka shkuar në 9, Qeveria e Kosovës ka shpallur gjendje emergjente për shëndetin ...

Fushë Kosovë, arrestohet hajni i kabllove

Policia ka arrestuar një person, i cili dyshohet se të hënën kishte vjedhur kabllo të rrymës. Rasti ka ndodhur në Fushë Kosovë.

Tre të lënduar nga aksidenti në Fushë Kosovë

Tre persona kanë mbetur të lënduar nga aksidenti që ka ndodhur në Fushë Kosovë mesditën e sotme.

FOTO - Aksident në Fushë Kosovë

Një aksident trafiku ka ndodhur në Fushë Kosovë mesditën e sotme.