Postet nga: Florije Syla

Dosja e Prokurorisë për kontabilistin, akuzohet se përvetësoi mbi 270 mijë euro në kompaninë ku punonte

Seanca gjyqësore ndaj Srboljub Dimitrijeviq, i akuzuar për përvetësimin e mbi 250 mijë eurove ka dështuar të mbahet.

Mbrohet në heshtje i akuzuari për përvetësimin e mbi 273 mijë eurove

Srboljub Dimitrijeviq, i akuzuar se në cilësinë e kontabilist të firmës “Auto Moto Drustvo” dhe “Auto Moto Remont” ka përvetësuar mbi 273 mijë euro, është mbrojtur në ...

Gjykimi për mbi 273 mijë eurot e përvetësuara gjatë ushtrimit të detyrës

Srboljub Dimitrijeviq, i akuzuar se në cilësinë e kontabilist të firmës “Auto Moto Drushtvo” dhe “Auto Moto Remont” ka përvetësuar mbi 273 mijë euro, është ballafaquar me ...

Del para Gjykatës ish-zyrtari financiar i Ujësjellësit, i akuzuar për korrupsion

Në Gjykatën e Mitrovicës sot ka vazhduar gjykimi i Vebi Brahës, zyrtar i lartë financiar i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit Mitrovica, i akuzuar për ...

Gjykimi i kontabilistit, dëshmitari: I akuzuari kishte marrë 25 mijë euro

Në seancën e gjykimit të Sërbolub Dimitrijeviqit sot u dëgjua dëshmia e Sllavolub Mandiqit, drejtor i firmave “Auto Moto Remont“ dhe “Auto Moto Drushtvo“, të cilat ...

Një vit burgim për vrasje në tentativë

Gjykata në Mitrovicë e ka dënuar të pandehurin Qamil Osaj me një vit burgim nën akuzën e kryerjes së veprës penale të vrasjes në tentativë.

Burg dhe gjobë ndaj të akuzuarit për kultivimin e kanabisit

Gjykata e Mitrovicës e ka dënuar më një vit burgim dhe 500 euro gjobë të akuzuarin Amar Hoti.

Vendosin barrikadë në rrugë dhe kryejnë grabitje të armatosur

Bislim Miftari dhe Faton Peci, të cilët akuzohen për grabitje, pritet që sot të përballen me vendimin e Gjykatës për akuzat që ju vihen në ...