Postet nga: bekim veliqi

Mitrovicasi dënohet për mbjelljen e kanabisit në bahçe

Gjykata e Mitrovicës e ka dënuar me 1 vit burgim me kusht të akuzuarin Xhevdet Islami.

Del para Gjykatës ish-zyrtari financiar i Ujësjellësit, i akuzuar për korrupsion

Në Gjykatën e Mitrovicës sot ka vazhduar gjykimi i Vebi Brahës, zyrtar i lartë financiar i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit Mitrovica, i akuzuar për ...

Shtyhet seanca ndaj ish-zyrtarit të ujësjellësit për gomat e ekskavatorit dhe telefonat pa prokurim

Në gjykatën e Mitrovicës është shtyrë seanca ndaj Vehbi Brahës, i cili nga prokuroria e Mitrovicës po akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Kthehet në plotësim aktakuza ndaj ish-drejtorit të Komunës së Mitrovicës Veriore

Aktakuza ndaj Branisllav Klajiqit, ish-drejtorit për Kadastër dhe Gjeodezi në Komunën e Mitrovicës Veriore, i akuzuar për keqpërdorim të detyrë zyrtare, është kthyer në ...

Policët nga Veriu akuzohen për keqpërdorim detyre

Nebojsha Vukojeviq dhe Srecko Janicijeviq dy zyrtarë policorë,  i pari në Zveçan kurse tjetri në Leposaviq po akuzohen se u bënë pjesë e një konflikti mes disa qytetarë...

Mitrovicasi dënohet me burg dhe gjobë për drogë

Gjykata e Mitrovicës e ka dënuar me gjashtë muaj burgim me kusht dhe 300 euro gjobë të akuzuarin për narkotikë, Nexhmedin Veselin.

Mungon i akuzuari, shtyhet seanca për armëmbajtje pa leje

Seanca e shqyrtimit fillestar e paraparë të mbahej sot në gjykatën e Mitrovicës ka dështuar për shkak se i akuzuari për armëmbajtje pa leje ...

Mitrovicasi akuzohet se kërcënoi me bombë komandantin e Policisë

Seanca gjyqësore ndaj të akuzuarit Fadil Morina me nofkën ‘Treno’, ka dështuar të mbahet sot në Gjykatën e Mitrovicës.