Postet nga: Flora Brovina

Kjo është pasuria e deputetes Flora Brovina

Deputetja e të gjitha legjislaturave të Kosovës, Flora Brovina që javëve të fundit u bë e njohur për publikimin e një fotografie të rreme ku pretendonte se ...

Konfirmon Prokuroria, fotoja e Flora Brovinës nga interneti

Prokuroria Speciale ka nxjerrë rezultatet e ekspertizë së fotografisë që deputetja Flora Brovina e kishte prezantuar si provë e një dhunimi gjatë luftës në Kosovë.

Fotografitë e Flora Brovinës, Mevlude Saraqi intervistohet në polici

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Mevlyde Saraçi, do të padisë deputeten Flora Brovina për shkak se kjo e fundit ia përmendi ...

KMDLNJ: Mos e linçoni Flora Brovinën

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut ka reaguar ndaj siç e ka quajtur - fushatës linçuese ndaj deputetes Flora Brovina, duke ...

Organizatat e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës, kërkojnë përgjegjësi për skandalin e Flora Brovinës

Me moton "Më trajto dinjitetshëm", në Prishtinë është mbajtur marshi protestues për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, ku u kërkua ...

Zeka e krahason ‘rrenën’ e Avdullah Hotit me fotografinë e Flora Brovinës

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka në seancën e Kuvendit të Kosovës, tha se mos pranimi i shefit të grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti për ...

PSD-ja kërkon përgjegjësi nga PDK-ja për fotografinë e Flora Brovinës

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, në seancën ku po mbahet për krijimin e komisionit shtetëror për Tribunalin Ndërkombëtar tha se partia e tij nuk ...

Veseli 'viktimizon' Flora Brovinën për rastin e fotografisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka folur sërish për deputeten Flora Brovina dhe skandalin e saj të fotografisë.