Postet nga: Flora Brovina

Ambasada britanike kërkon mbështetje për të mbijetuarit e luftës në Kosovë

Fotografia e shfaqur në Kuvendin e Kosovës nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina ka nxitur reagime të shumta nga institucione të ndryshme.

Ministri i del në mbrojtje Brovinës: Pasioni për ta demaskuar dhunën serbe, e shtyri ta bëjë këtë veprim

Pas akuzave të shumta drejtuar deputetes së PDK-së, Flora Brovina, e cila publikoi fotografinë e “dhunimit”, ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri i ka dalë në mbrojtje, duke thënë ...

Një fotografi rikthen mijëra dhimbje

Një fotografi e shfaqur në ambientet e Kuvendit të Kosovës të enjten, freskoi dhimbjen e mijëra grave shqiptare që janë dhunuar seksualisht nga forcat serbe gjatë viteve 1998-1999.

Reagon LDK: Flora Brovina t’i kërkojë falje Mevlyde Saraçit dhe LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratës së deputetes së PDK-së, Flora Brovina se fotografia e publikuar nga ajo në Kuvend, i është dorëzuar nga ish ...

Ish-deputetja Mevlyde Saraçi paralajmëron padi për shpifje ndaj Flora Brovinës

Ish-deputetja e LDK-së, Mevlyde Mezini-Saraçi ka paralajmëruar se do ta padisë për shpifje deputeten e PDK-së, Flora Brovina, pasi e ka përmendur në një rast të ...

Veseli: Flora Brovina ka gabuar dhe ky gabim do të na kushtojë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se pas iniciativës së tij për Tribunalin Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë, ka ...

Çka bisedoi Flora Brovina me Kadri Veselin para se ta publikojë fotografinë? (VIDEO)

Dje, Kuvendi i Kosovës diskutoi gjatë në një seancë në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e Propozim-Rezolutës për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe ...

Flora Brovina i ndërron fjalët në Prokurori (VIDEO)

Deputetja e PDK-së, Flora Brovina, duket se i ka ndërruar fjalët në prokurori gjatë marrjes në pyetje rreth fotografisë së publikuar të enjten për të cilën ...