Postet nga: fifa

Kosova ngritet në ranglistën e FIFA-s

Përfaqësuesja e Kosovës në Futboll është ngritur për 3 vende në ranglistën e shteteve nga Federata ndërkombëtare e futbollit.

FIFA dënon Serbinë dhe Rusinë

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka gjobitur Federatën e Rusisë dhe Serbisë, pasi tifozët e këtyre kombëtareve kanë mbajtur pankarta me përmbajtje raciste.

Edi Rama prezanton llogarinë bankare "MOS KINI FRIKE NGA SHQIPONJA" (FOTO)

Kryeministri shqiptar Edi Rama, në një postim në rrjetin social ‘facebook’, ka prezantuar llogarinë bankare ku mund të derdhen mjetet për të paguar gjobën prej 25 mijë frangash, gjobë ...

Mblidhet gjysma e parave për gjobën ndaj Xhakës, Shaqirit dhe Lichtsteiner

Pasi që shtëpia e futbollit botëror, FIFA dje mori vendim që të shqiptojë gjobë ndaj 3 futbollistëve të kombëtares së Zvicrës, të cilët kishin bë...

A mundet Gani Dreshaj të paguajë gjobën e Xhakës dhe Shaqirit?

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Gani Dreshaj, ka shprehur gatishmërinë që të paguajë dënimet që FIFA i shqiptoi ndaj lojtarëve të ...

Ministri ofron pagën e tij për dënimet e Xhakës dhe Shaqirit

Dënimi mbi 25 mijë franga për futbollistët, Granit Xhaka, Xherdan Shaqirin e Stephan Lischteiner ka mobilizuar shqiptarët që të paguajnë këtë dënim.

Kampanjë për mbledhjen e parave për Xhakën e Shaqirin

Menjëherë pas publikimit të vendimit të FIFA-s, sipas të cilit tre lojtarët e kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, janë dënuar me nga 10 ...

Deputeti i Kosovës i gatshëm të paguajë dënimin e Xhakës dhe Shaqirit

Dënimi i dy lojtarëve të kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, nga FIFA për shkak të festimit të tyre pas golave të shë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!