Postet nga: Dardanët

Kosova triumfon kundër Armenisë në ndeshjen miqësore

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka zhvilluar ndeshjen e parë miqësore për vitin 2024 kundër Armenisë.

Zyrtare: Kosova me përzgjedhës të ri, Franco Foda merr drejtimin e Dardanëve

Pas tre muajve pritje dhe shumë emrave të cilët janë diskutuar, Përfaqësuesja e Kosovës është bërë me trajner të ri.

Kosova bie në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngjitet për tri pozita

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA, ka publikuar sot renditjen e re të ekipeve kombëtare.

Tifozët grekë provokuan me flamur të Serbisë, fishkëllyen himnin e Kosovës dhe i gjuajtën me gurë Dardanët

Nuk kanë munguar tensionet ndërmjet tifozëve në Panthessaliko Stadium në Volos, ku zhvillohet ndeshja ndërmjet Greqisë dhe Kosovës e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Sot mbahet turneu i boksit në nderim të dy policëve, Armend Trena dhe Malsor Dashi

Klubi i boksit “Dardanet” në Prishtinë ka organizuar për herë të dytë turneun e boksit për të gjitha moshat në nderim të dy policëve të rënë, ...

Tifozët ‘Dardanë’ me mesazh për futbollistët e Kosovës: Mos tregoni respekt të veçantë

Tifozët e kombëtares së Kosovës, Dardanët kanë dalë me një mesazh para ndeshjes së nesërme kundër Zvicrës.

Kosova zhvillon dy ndeshje në mars, ‘Dardanët’ duan rikthimin e gjallërisë në stadium

Tifo grupi i Kombëtares së Kosovës, Dardanët kanë premtuar përkrahje për dy ndeshjet miqësore që Kosova pritet t’i zhvillojë gjatë këtij muaji.

Dardanët, do të udhëtojnë në Greqi, për të përkrahur kombëtaren

Përkundër që gjasat e Kosovës për kualifikim për botëror tashmë kanë përfunduar, tifo grupi i kombëtares së Kosovës ’Dardanët’ do ...