Postet nga: ferronikeli

Përplasje mes ministres Rizvanolli dhe Ferat Shalës për Ferronikelin

Ministrja e Ekonomisë Artane Rizvanolli dhe kryetari i Komisionit për Ekonomi, industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, Ferat Shala janë përplasur lidhur me shitjen e energjisë nga ana ...

Mimoza Kusari flet pas takimit me punëtorët e Ferronikelit

Punëtorët e kompanisë “NeWCo Ferronikeli” kanë protestuar para objektit të Qeverisë me arsyen se që 5 muaj është ndërprerë prodhimi, si pasojë e krizës së zgjatur ekonomike.

"Përplasja" mes Shalës e Muratit për ndaljen e prodhimit nga Ferronikeli

Deputeti i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Ferat Shala, është shprehur i shqetësuar për punëtorët e ndërmarrjes Ferronikeli që kanë mbetur ...

Ferronikeli ndal prodhimin për shkak të çmimit të lartë të energjisë elektrike

Kompania NeWCo Ferronikeli përmes një komunikate ka njoftuar se është detyruar që përkohësisht të ndërpresë punën si shkak i ngritjes së çmimit të energjisë elektrike.

Ajazi: Lladrovci e ka amnistuar Ferronikelin sepse familjarët kanë kontrata milionëshe

Kandidati për kryetar të Drenasit nga Demokratët për Drenasin, Driton Ajazi ka pasur akuza për kryetarin aktual Ramiz Lladrovci në lidhje me fabrikën e Feronikelit, ...

"Ferronikeli" reagon pas protestës: Aktiviteti jonë është i sigurt

Kompania “Newco Ferronikeli” ka reaguar pas protestës së sotme nga qytetarë të Drenasit kundër ndotjes me nivel të lartë të ambientit në këtë komunë, kryesisht, sipas tyre, ...

Protestuesit kërkojnë të ndalohet puna e Feronikelit

“Në Drenas bartja e maskës është e domosdoshme edhe pa qenë pandemi”, “Më ka marr malli me dal në oborr”, “Nuk kemi vendbanim tjetër”, ishin disa nga mesazhet ...

Lojtarët serbë të Slovan Bratislava nuk do të luajnë kundër Feronikelit

Mediat sllovake raportojnë se dy lojtarë dhe një trajner nga Serbia nuk do të marrin pjesë në ndeshjen mes klubit sllovak “Slovan Bratislava” dhe atij nga Kosova “Feronikeli”, që zhvillohet ...