Postet nga: Eenergjia elektrike

Pagesa e rrymës nga buxheti i shtetit për katër komunat me shumicë serbe në veri, Kushtetuesja nuk gjeti se ka diskriminim

Gjykata Kushtetuese e Kosovës nuk e ka konsideruar diskriminim pagesën e rrymës për katër komunat me shumicë serbe në veri të vendit nga Buxheti i ...

KOSTT: Sot nuk do ketë kufizime në energji elektrike, probleme si ai i Malishevës nuk janë të ndërlidhura me ne

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KOSTT) njoftoi se gjatë ditës së sotme me udhëzimin e tyre, nuk do ketë kufizime me ...

Nagavci për dritat e ndezura në qeveri pas orarit: Po punojmë në realizim të pagesave para Vitit të Ri

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka reaguar lidhur me shkrimet e mediave për lënien e dritave ndezur në objektin e qeverisë pas orarit të punës edhe ...

KEDS-i: Sonte nuk do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Zëdhënësi i Kompanisë Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike (KEDS), Viktor Buzhala, ka thënë se sonte nuk do ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Qeveria: Jemi marrë vesh orari me qenë 8 me 2, do t’i dërgojmë në Polici ankesat e qytetarëve

Kriza energjetike në vend ka ngritur shqetësime të mëdha te qytetarët, për shkak të reduktimeve për kohë të gjatë e pa paralajmërim.

Pamje - Reduktimet e energjisë elektrike shkaktojnë kaos në trafik

Për shkak të ndaljes së energjisë elektrike në disa pjesë të Prishtinës nuk janë duke funksionuar as semaforët.

Nulleshi i KEK-ut: Është planifiku me punu dy njësi të TC "Kosova A" dhe dy njësi të TC "Kosova B"

Në emisionin “Kallxo Përnime” Edmond Nulleshi nga  KEK-u ka bërë të ditur se KEK-u e ka për obligim që të gjithë energjinë që e prodhon të ua ...

Përplasje për energjinë elektrike mes Haradinaj dhe Kurtit - Po na kthehet terri sikur paslufte

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se reduktimet e energjisë elektrike në vend po e kthejnë gjendjen e pasluftës ...