Postet nga: fbk

Ish-basketbollisti i NBA-së viziton Kosovën

Ish basketbollisti i njohur i NBA-së, Jiri Welsch ndodhet në vizitë në Kosovë. Qëllimi i vizitës së tij është fillimi i Junior NBA Kosova.

Xhiro e 20-të në Superligën e Kosovës në Basketboll, këto janë ndeshjet e sotme

Sot zhvillohet xhiro e 20-të e Superligës së Kosovës në Basketboll.

Sot në program tre ndeshje në kuadër të Kupës së Kosovës në Basketboll

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara ditën e djeshme ku Trepça mposhti Rahovecin dhe Peja triumfoi ndaj Prishtinës, sot në kuadër të Kupës së Kosovës ...

Kupa e Kosovës në Basketboll, nga nesër spektakël në Pejë

Nesër në Pejë zhvillohen ndeshjet për Kupën e Kosovës në basketboll.

FBK organizon punëtori për implementimin e sportit të unifikuar

Për dy ditë me radhë, nga 28 deri më 30 janar, Federata e Basketbollit të Kosovës ka mbajtur një punëtori për implementimin e sportit të unifikuar.

Ky është shorti për Final 8 Kupën e Kosovës në basketboll

Sot gjatë ditës është hedhur shorti për Final 8 në Kupën e Kosovës në Basketboll në konkurrencën e meshkujve.

Art Motion, sponsor i Superligës së Kosovës në basketboll

 

Dhuna në ndeshjen Ponte Prizreni - Peja, Federata merr nesër vendim

Është ndërprerë edhe zyrtarisht nga ana e gjyqtarit ndeshja ndërmejt Ponte Prizrenit dhe KB Pejës. Kjo ishte ndeshja e pestë e Play-off të Five Star Superligës ...