Postet nga: fbk

Linda Shala nominohet për kryetare të KOK-ut

Në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, është bërë publik nominimi i Linda Shalës, për kandidatë kryetare të Komitetit Olimpik të Kosovës.

AGK dënon ashpër pengimin e ekipit të Klan Kosovës në palestrën 'Shani Nushi' në Gjakovë

Asociacioni  i Gazetarëve të Kosovës e ka quajtur të papranueshme dhe trysni mos lejimin e ekipit realizues të Klan Kosovës për të hyrë në palestrën “...

Nuk ka stërvitje për basketbollistët kosovarë, FBK shtynë grumbullimin e kombëtares në shtator

Basketbollistët kosovar i kanë ndërprerë stërvitjet nga muaji mars i këtij viti për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e coronavirusit.

Vashat e Kosovës do të marrin pjesë në garat zyrtare të FIBA-s

Federata e Basketbollit e Kosovës, ka njoftuar se ka marrë vendim që Kombëtarja e Kosovës në basketboll në kategorinë e vajzave do të marrë pjesë në garat ...

Kombëtarja e Kosovës do të grumbullohet në gusht

Kombëtarja e Kosovës A, në basketboll në konkurrencën e djemve do të grumbullohet në pjesën e dytë të muajit gusht, ka njoftuar Federata e Basketbollit e ...

Anulohen garat në të gjitha kategoritë seniore për këtë sezon në basketboll

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës, sot ka marrë vendim që t’i anulojë garat në të gjitha kategoritë seniore për sezonin 2019/2020.

FIBA me lëvdata për Kosovën në basketboll

Federatat Kombëtare në të gjithë Evropën po gjejnë mënyra për të vazhduar t'i mbajnë vajzat aktive përmes basketbollit gjatë kohërave sfiduese për shkak ...

Miratohet udhëzuesi i ri për organizimin e Final 8 dhe Superkupës së Kosovë në basketboll nga bordi i FBK-së

Bordi i Federatës së Basetbollit të Kosovës ka miratuar udhëzuesin e ri për organizimin e Final 8 të Kupës së Kosovës dhe udhëzuesin pë...