Postet nga: fatmire kollçaku

Zemaj - Vitisë: Përshtypja për SHSKUK-në, vrull i kapjes së pozitave nga militantët

Mbledhja e sotme e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ishte e mbushur me kritika të opozitës ndaj ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia.

Përplasje mes Zemajt dhe Kollaçakut në Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, sot ka mbajtur takim me kryesuesen e Bordit të Shërbimit Spitalor, Klinik, Universitar të Kosovës, Aida Rexhepi dhe ...

Kollçaku për Kodin Civil: Mos mendoni që dikush në këtë sallë nuk është nën petkun e atyre që ne po flasim, preferojnë ta mbajnë sekret

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçaku ka folur sot në Kuvend për nenin 1,138 të Kodit Civil i cili parasheh lejimin e bashkësisë ...

Zemaj-Kollçakut: Ke marrë shtesa pa asnjë ditë kontribut në IKSHPK

Ministri i Shëndetësisë dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollçku,  kanë polemizuar  në Kuvendin e Kosovës.

Kushtet dhe sigurimi shëndetësor për policët shkaktojnë polemika mes Hotit dhe deputeteve të VV-së e PDK-së

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se kanë diskutuar me Sindikatën e Policisë sa i përket kërkesave të tyre për shtesa ...

Vetëvendosje publikon emrat e mbrojtjes së afërt të Thaçit që sulmuan aktivistin

Përmes një komunikate për media, Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar emrat e mbrojtjes së afërt të presidentit Hashim Thaçi që sulmuan aktivistin e tyre gjatë ...

Kuvendi nis seancën për rastin e abuzimit seksual ndaj të miturës në Drenas

Me 46 deputetë në sallë, Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e jashtëzakonshme me  vetëm një pikë të rendit të ditës:  Debat parlamentar në lidhje me ...

VV: Vendimi i qeverisë për rritjen e njëanshme të pagave, ka nxitur mjekët për grevë

Fatmire Kollçaku, deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, tha se greva e punëtorëve shëndetësorë po mbahet shkaku i qeverisë së papërgjegjshme e cila në ...