Postet nga: abuzimi seksual i të miturës

Skandali seksual i Drenasit, avokati i dyshuar lirohet nga paraburgimi

Gjykata e Prishtinës sot e ka liruar nga paraburgimi avokatin Gazmend Halilaj, i cili dyshohet për keqpërdorim seksual të të miturës nga Drenasi.

Dosja e Prokurorisë - E kaluara kriminale e të dyshuarve në rastin e vajzës së mitur nga Drenasi

Ngjarja e cila u bë publike javën e kaluar, e cila tronditi gjithë opinionin publik në Kosovë dhe më gjerë, skandali i cili shpërfaqi dyshimet për keqpë...

Nesër protestë në Ferizaj për rastin e vajzës nga Drenasi

Aktivistë të shoqërisë civile nga Ferizaj kanë paralajmëruar për një protestë në këtë qytet lidhur me rastin e vajzës nga Drenasi, e cila dyshohet se ...

Kusari- Lila: Të kufizohet numri i klinikave ku kryhen abortet

Deputetja e Kuvendit të Kosovës dhe kryetarja e partisë Alternativa, Mimoza Kusari- Lila, ka kërkuar që rasti në komunën e Drenasit nuk duhet të hetohet nga Prokuroria ...

Deputetja Bajrami: Në Kosovë në çdo 1 kilometër të rrugëve ka motele

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami ka thënë se seanca e sotme e Kuvendit për rastin e së miturës në Drenas, nuk është thirrur për poena politike.

Kuvendi nis seancën për rastin e abuzimit seksual ndaj të miturës në Drenas

Me 46 deputetë në sallë, Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e jashtëzakonshme me  vetëm një pikë të rendit të ditës:  Debat parlamentar në lidhje me ...

Protesta në Drenas për rastin e 16 vjeçares - FOTO

Qytetarë e aktivistë të shumtë janë duke protestuar në Drenas, pas protestës së djeshme në Prishtinë në lidhje me rastin e abuzimit seksual të 16-vjecarës nga ky qytet.

Abuzimi seksual i të miturës, Prokuroria tregon veprat penale që rëndojnë ndaj të dyshuarit

Prokuroria e Prishtinës ka shpjeguar sonte veprimet që i ka ndërmarrë pas publikimit të rastit të dyshuar të keqpërdorimit seksual të një të miture nga Drenasi, pë...