Postet nga: falsifikim

Shtyhet seanca ndaj të akuzuarit për falsifikim

Seanca e gjykimit ndaj ish-zyrtarit të gjendjes civile në fshatin Bistricë të Komunës së Leposaviqit, Nezir Aliu ka dështuar të mbahet në Gjykatën e Mitrovicës

Arrestohen dy persona për falsifikim dhe mashtrim me tema diplomash

Hetuesit policorë nga Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike-Prishtinë, në fillim të këtij viti, kanë filluar hetimet pasi në rrjetin social (Facebook) dhe në faqen e ...

Arrestohet për falsifikim të dokumenteve

 

Gjakovë - Arrestohet pasi me dokument të falsifikuar tentoi regjistrimin e pronës publike një shtetasi nga Serbia

Të enjten në Gjakovë është shoqëruar në stacionin policor një i dyshuar për falsifikim dokumentesh.

Arrestohet për falsifikim të së kaluarës kriminale për qëllim punësimi

Një person është arrestuar gjatë ditës së sotme nga njësitet policore të stacionit Qendra në Prishtinë.

Katër të arrestuar për falsifikim të parave

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona në Pejë, pasi që dyshohet se ata posedonin para të falsifikuara.

Paraburgim për zyrtarin e Bankës Qendrore

30 ditë paraburgim ia ka caktuar Gjykata, Agron Ramadanit, zyrtar i Bankës Qendrore të Kosovës, i arrestuar dje nga Policia nën dyshimet për falsifikim të dokumentit të ...

Gjakovari e mohon se falsifikoi autorizimin për shitblerjen e veturës

Liridon Podrimja, i akuzuar për veprën penale falsifikim i dokumentit është deklaruar i pafajshëm, para Gjykatës.