Postet nga: enver hoti

Ish deputetët e LVV-së dënohen me burgim me kusht për gazin lotsjellës

 

Hedhja e gazit në Kuvend, konfirmohet aktakuza ndaj Mytaher Haskukës, Shqipe Pantinës, Enver Hotit e Teuta Haxhiut

Gjykata e Prishtinës ka konfirmuar aktakuzën ndaj ish-deputetëve të Kuvendit të Kosovës, Mytaher Haskuka, Enver Hoti, Shqipe Pantina dhe Teuta Haxhiu.

Kandidati për deputet që zotohet se do ta mbajë vetëm një vend pune - VIDEO

Kandidati i Nismës Socialdemokrate për deputet të Kuvendit të Kosovës, Enver Hoti, në një intervistë për KALLXO.com, ka thënë se kauza e tij kryesore ...

Deputeti nga PAN-it, thirrje Qeverisë për përforcim të bujqësisë

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Enver Hoti kërkoi nga Qeveria që ta dyfishojë buxhetin për sektorin e bujqësisë në Kosovë.

Komisioni për Buxhet i jep dritën e gjelbër projektligjit për financimin e partive politike

Pas një debati shumë të gjatë, Komisioni për Buxhet dhe Financa  ka miratuar projektligjin për financimin e subjekteve politike.

Deputeti i Nismës flet për punësimin e dhëndrit të Fatmir Limajt e nipit të Jakup Krasniqit

Enver Hoti, deputeti i Nismës Socialdemokrate kur është pyetur për punësimin e nipit të Jakup Krasniqit në Ministrinë e udhëhequr nga partia e tij, ka thë...

Ekspertja: Projekti për Konservimin e Kullave të Jasharajve të Niset nga Fillimi

Profesoresha në Fakultetin e Arkitekturës në Universitetin e Prishtinës, Florina Jerliu ka dhënë komentet e saj lidhur me projektin ekzistues për konservimin e kullave të Jasharajve.

Hoti: Javën e Ardhshme Qeveria Vepron Lidhur me Kullat e Jasharajve

Enver Hoti, Deputet nga Nisma për Kosovën është zotuar lidhur me aktivizimin e Qeverisë së Kosovës lidhur me projektin e Kompleksit Memorial të familjes Jashari në Prekaz ...