Postet nga: Dubrava

Promovohet ditari ‘Tmerri ka emër’ i autorit Asllan Selimi

 

Dugolli: Gjykata Speciale të nisë hetimet për masakrën e Dubravës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje si dhe njëri nga të mbijetuarit e masakrës në Burgun e Dubravës, Enver Dugolli, ka bërë kërkesë publike pë...

U tentua të futej drogë në Dubravë përmes kompanisë që ishte e kontraktuar për pajisje elektrike (FOTO)

Në Qendrën Korrektuese të Dubravës është parandaluar futja e lëndëve narkotike përmes veturës së një kompanie, e cila ishte kontraktuar nga Shërbimi Korrektues ...

Vdes shtetasi i Shqipërisë, i burgosur në Dubravë

Një i burgosur për shitje e blerje të narkotikëve ka vdekur në Spitalin Rajonal të Pejës.

Biznesi i Drejtuar nga Dubrava

Verdiktet në rastet “Bllaca 1” dhe “Bllaca 2” kishin ndikuar në aktivitetin e grupit të Azem Sylës. Paraburgosja dhe arratia e disa prej anëtarëve të cilët ishin dë...

Vetëm 35 % e Votuesve Dolën në ‘Referendumin e Xhamisë’

Me vetëm 35 % të votuesve të regjistruar që dolën në referendumin e fshatit Dubravë të Suharekës, komuna thotë se është e kënaqur me përgjigjen që qytetarë...

“Lirimi rekord nga burgu”

"Lirimi rekord nga burgu"

Këtë të premte emisioni “Drejtësia në Kosovë” do ta transmetojë hulumtimin se si një person arriti të lirohet në afat rekord nga burgu i Dubravës edhe pse ...