Postet nga: Amir Hoxha

Dugolli: Një polici nuk i takon të flasë për politikë

Enver Dugolli, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje dhe anëtar i Komisionit parlamentar për Siguri, ka thënë se një polici nuk i takon të flasë për ...

U suspendua pasi kërkoi pagesë për shujtat e policëve, Amir Hoxha lë Policinë e Kosovës

Amir Hoxha, zyrtar policor, ka njoftuar se nga sot nuk është më polic i Kosovës.

I zgjatet suspendimi policit Amir Hoxha

Policit të Kosovës, Amir Hoxha, i është vazhduar suspendimi i përkohshëm.

Suspendimi i policit Amir Hoxha, ky është sqarimi i Policisë

Policia e Kosovës është deklaruar lidhur me suspendimin e zyrtarit policor Amir Hoxha dhe sipas Policisë i njëjti është suspenduar nën dyshimet për shkelje të brendshme ...

Suspendimi i zyrtarit policor, reagon Sindikata e Policisë

Sindikata e Policisë së Kosovës ka reaguar pas suspendimit të zyrtarit policor, Amir Hoxha, i cili është suspenduar përkohësisht pas një postimi të bërë në rrjete ...

Një javë pasi sulmoi një polic, Molliqaj i del në mbrojtje Amir Hoxhës pas suspendimit

Kreu i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka dal në mbrojtje të zyrtarit policor të suspenduar, Amir Hoxha.

Ekspertja e së drejtës së medias: Policia e Kosovës ka problem serioz me respektimin e lirisë së shprehjes

"Suspendimi i zyrtarit policor, Amir Hoxha është kufizim i lirisë së shprehjes".

IPK: Nuk e po e trajtojmë rastin e suspendimit të policit, ai u suspendua nga Policia e Kosovës

Inspektorati i Policisë së Kosovës ka thënë se rasti i suspendimit të policit, Amir Hoxha nuk është duke u trajtuar nga ky organ mbikëqyrës i forcave ...