Postet nga: Elbasan Rashani

Super paraqitje e futbollistëve shqiptarë në Evropë

Futbollistët shqiptarë që luajnë në ligat më të forta të Evropës kanë vazhduar me paraqitjet e tyre të radhës.

Fundjava e futbollistëve shqiptarë - shënon Rashani, Zeneli kthehet pas 7 muajve

Futbollistët shqiptar që angazhohen nëpër ligat më të forta të Evropës vazhduan edhe këtë vikend më paraqitje të mira.

Fundjava e futbollistëve shqiptarë në Evropë: Debutime, asistime dhe gola

Fundjava që lamë pas ishte mjaft produktive për futbollistët shqiptarë nëpër Evropë, ku pati debutime, asistime dhe gola të shënuar.

Fundjava në Futbollin Evropian, katër gola dhe dy asistime nga futbollistët shqiptar

Këta fundjavë futbollistët e Kombëtares së Kosovës dhe Shqipërisë që luajnë për ekipe të ndryshme evropiane kanë bërë paraqitje të jashtëzakonshme.

Tre futbollistë të Kosovës largohen nga grumbullimi për ndeshjet e nëntorit

Futbollistët Elbasan Rashani, Lirim Kastrati dhe Bersant Celina edhe pse ishin të ftuar në këtë grumbullim për dy ndeshjet e nëntorit, do të largohen më herë...

Si ishte kjo fundjavë për disa prej futbollistëve shqiptar në Evropë?

Futbollistët shqiptar që luajnë nëpër shumë klube evropiane, këtë vikend kanë bërë paraqitje shumë të mirë.

Rashani: Unë dua të luajë për Kosovën kundër Maqedonisë së Veriut

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Elbasan Rashani dëshiron që të jetë me çdo kusht në ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veritut që luhet më 8 tetor.