Postet nga: bujar gashi

FOTO - Pritje të gjata të pacientëve me COVID-19 në Prishtinë për të marrë infuzion

Rritja e numrit të rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë, ka bërë që shumë pacientë të presin në radhë dhe me orë të tëra për të ...

54 punëtorë shëndetësorë u infektuan me COVID-19 në Prishtinë për më pak se tri javë

Drejtori komunal i shëndetësisë në Komunën e Prishtinës, Bujar Gashi, ka njoftuar se nga data 19 tetor e deri më sot janë infektuar 54 punëtorë shëndetë...

90 mostra për COVID-19 janë marrë sot në Prishtinë, priten edhe rezultatet e dy ditëve tjera

90 prishtinas janë testuar sot me testin PC-RTP, për të parë nëse janë të prekur nga coronavirusi.

Thellohet kriza, virusi prek mjekët e Prishtinës

Sot në Prishtinë janë identifikuar pesë punonjës shëndetësorë si të infektuar me COVID-19.

Rreth 80 mostra për COVID-19 janë marrë sot në Prishtinë

Kryeqyteti i Kosovës është qyteti i dytë me më së shumti të infektuar më coronavirus.

Drejtori i Shëndetësisë tregon cilat janë lagjet më të prekura nga COVID-19 në Prishtinë

45 raste të reja me COVID-19 janë paraqitur vetëm dje në Prishtinë.

22 mostra nga Prishtina dërgohen për testim të COVID-19

22 mostra të dyshuara me COVID-19 janë dërguar nga QKMF në Prishtinë për testim në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK.

12 persona nga Prishtina testohen për COVID-19

Gjatë ditës së sotme u janë marrë mostrat 12 personave nga Prishtina që dyshohet se mund të jenë infektuar me COVID-19.