Postet nga: Dita e Pavarësisë

Publikohet orari i aktiviteteve kulturore për shënimin e 12 vjetorit të Pavarësisë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar orarin e aktiviteteve që do të  mbahen me rastin e shënimit të 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Republikë...

FOTO: Haradinaj shpërndanë ëmbëlsira për policët e Kosovës për 28 Nëntor

Në 107 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shpërndarë ëmbëlsira për pjësëtarët e Policisë së ...

Haradinaj: Këtë 28 Nëntor jemi të bashkuar për t'iu bërë ballë pasojave të tërmetit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ua ka uruar festën e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarëve kudo që janë.

FSK ngrit Flamurin e ShBA-së për të shënuar '4 Korrikun - Ditën e Pavarësisë'

Në nderim të 4 korrikut – Ditës së Pavarësisë së ShBA-së, sot Garda Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës - FSK do ta bëjë ngritjen e ...

Ushtarakët të shqetësuar me politizimin e ditës së Pavarësisë së ShBA-së nga Donald Trump

Shefat ushtarakë janë shprehur të shqetësuar rreth politizimit të ngjarjes së 4 Korrikut nga presidenti i ShBA-së Donald Trump, raporton CNN.

Në 11 vjetorin e Pavarësisë në Shtime përurohet palestra sportive e qytetit

Në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovë, Shtimja është bërë me palestër sportive.

O'Connell: Vazhdojmë ta përkrahim Kosovën, si u lind dhe si është

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell, e ka uruar Kosovën për 11 vjetorin e pavarësisë përmes një video mesazhi.

Haradinaj: Ne jemi përgjithmonë të rreshtuar krah Amerikës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim një delegacion të senatorëve dhe kongresistëve amerikanë të udhëhequr nga senatori James Inhofe, ...