Postet nga: dialogu kosovë- serbi

Vjosa Osmani: Vuçiq vetëm mund ta dëgjojë qëndrimin tonë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, mund t’i dëgjojë qëndrimet e Kosovës dhe ...

Mediat serbe: Emërohet Emisari i BE-së për bisedimet Kosovë - Serbi

Sipas mediave serbe, Ministri i Jashtëm në largim i Sllovakisë, Miroslav Lajçak, do të jetë i Dërguari Special i Bashkimit Evropian për bisedimet ndërmjet Kosovë...

BE kundër ShBA-së: Dy palë të etura për fitore në dialogun Kosovë-Serbi

   Pozicionet e ndryshme nga të dyja anët e Atlantikut kanë krijuar paqartësi të mëtutjeshme lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, me të dy palët të prirura të ...

Vuçiq: Nëse me Kosovën nuk flasim për kufirin, atëherë s’kemi për çfarë të flasim

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në bashkëbisedimin e tij me qytetarë në profilin e tij në "Facebook" është pyetur se për çfarë do të bisedojnë me pë...

Putin tregon qëndimin e Rusisë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin është shprehur se sot shteti i tij është pro normalizimit të marrëdhënieve Kosovë-Serbi.

Trump i drejtohet Vuçiqit me një kërkesë për Kosovën

Presidenti i ShBA-së, Donald Trump ka kërkuar nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq normalizimin e marrëdhënieve më Kosovën.

Gjuriq: Kurti nuk do marrëveshje, por kapitullim të Serbisë

Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti nuk dëshiron të ...

Ambasadori rus: Pa Rusinë dhe Këshillin e Sigurimit, s'ka marrëveshje Kosovë-Serbi

Ambasadori rus në Beograd, Alexander Botsan Harchenko, tha se Rusia do të përfshihet në negociatat midis Serbisë dhe Kosovës, nëse merr një ftesë të tillë nga Beogardi.