Postet nga: dialogu kosovë- serbi

Senatorët nga SHBA, Ron Johnson dhe Chris Murphy vizitojnë sot Kosovën

Senatorët nga Shtetet e Bashkuara te Amerikës (SHBA), Ron Johnson republikan nga Wisconsin dhe Chris Murphy demokrat nga Connecticut do të vizitojnë sot Republikën e Kosovës.

Pacolli takon emisarin amerikan: Dialogu, mundësi për ta mbyllur kapitullin e errët Kosovë- Serbi

Ministri në detyrë i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka takuar të Dërguarin e Posaçëm Amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, në Forumin e ...

Palmer ka synim kthimin e Kosovës dhe Serbisë në negociata

Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, tha se synim i tij është që t'i kthejë Prishtinën dhe Beogradin ...

Zyrtare: Matthew Palmer emisar amerikan për Ballkanin Perëndimor

Qeveria Amerikane ka njoftuar se ka emëruar zëvendës ndihmës sekretarin e shtetit, Matthew Palmer si përfaqësues special të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor.

Foreign Policy: SHBA planifikon të emërojë emisar special për Ballkanin

Qeveria Amerikane planifikon që ta emërojë Matthew Palmer si të dërguar special për të punuar në rikthimin e dialogut tashmë të ndërprerë mes Kosovës dhe ...

Këshilltari i Thaçit: Nuk duhet të ketë vonesa për dialog me Serbinë

Partitë politike në Kosovë duhet ta formojnë shpejtë Qeverinë në mënyrë që mos të ketë vonesa për aspiratat e Kosovës për hyrjen në BE e NATO.

Vuçiq: Dialogu me Prishtinën mund të vazhdojë në dhjetor

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se në rastin më të mirë negociatat me Prishtinën do të vazhdojnë në muajin dhjetor.

A po shpërfillet thirrja e Quint-it nga Kosova dhe Serbia?

Autoritetet në Kosovë dhe në Serbi nuk kanë lëvizur nga pozicionet e tyre, të cilat kanë shkaktuar ngecjen e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet ...