Postet nga: Demarkacioni me Malin e Zi

Kurti për demarkacionin me Malin e Zi: Pesë vjet nga nënshkrimi që kushtoi 8.200 hektarë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar 5-vjetorin e nënshkrimit të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi.

Kurti bisedoi me presidentin malazez, nuk diskutuan fare për demarkacionin

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, të martën njoftoi se ka pasur një bisedë telefonike me presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.

Haradinaj: Së shpejti takimi për Çakorrin e Kullën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar se së shpejti do të takohen komisionet ndërshtetërore të Kosovës dhe Malit të Zi për rishikimin e ...

Haradinaj i rikthehet në Pejë çështjes së Çakorrit

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe i pari i Qeverisë së vendit, Ramush Haradinaj ka folur për demarkacionin me Malin e Zi.

Kurti: Me “demarkacionin Meha” me Malin e Zi ka marrë n'thu Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti ka thënë se janë bërë tetë muaj që nga miratimi i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi ...

Kosova nuk e ka njoftuar Malin e Zi për ratifikimin e demarkacionit

Kosova ende nuk e ka njoftuar zyrtarisht Malin e Zi për përfundimin e procedurave të brendshme sa i përket ratifikimit të marrëveshjes së demarkacionit të kufirit.

Seanca për Demarkacionin Vazhdon Sot në Ora 11-të

Pas debatit të gjatë të seancës së mbrëmshme, deputetët e Kuvendit të Kosovës pritet që sot, duke filluar nga ora 11:00 të votojnë marrëveshjen për ...

Demarkacioni, Provë e Mbijetesës së Kuvendit dhe Qeverisë

Kuvendi i Kosovës duhet të përmbyllë çështjen e ratifikimit të Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, thonë njohësit e zhvillimeve politike, por edhe ...