Postet nga: Demarkacioni me Malin e Zi

Vetëvendosje e Quan 'Mashtruese' Deklaratën e Përbashkët për Demarkacionin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka mbajtur konferencë për media në lidhje me deklaratën e përbashkët të Presidentit Hashim Thaçi me homologun ...

Hoti: Marrëveshja e dy Presidentëve na Ktheu në Pikën Zero

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti në konferencën e rregullt për media tha se deklarata mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të ...

Haradinaj: Me Aneks-Marrëveshjen Përmbushëm Kushtet për Liberalizim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në rrjetin social, është shprehur i lumtur për arritjen  e aneks-marrëveshjes për ratifikimin e demarkacionit me Malin ...

Delawie: ShBA do të Jetë Pjesë e Dialogut Prishtinë – Beograd

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka thënë se çfarëdo që të jetë modeli i fazës tjetër të bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, ShBA-ja do ...

Kryeministri i Malazez, Dushko Markoviq Sot Viziton Kosovën

Kryeministri i Republikës së Malit të Zi, Dushko Markoviq do të vizitojë sot Republikën e Kosovës me ç`rast do të pritet nga udhëheqësit e institucioneve ...

Demarkacioni me Malin e Zi, sot në Kryesi të Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, do të mblidhet sot në ora 11:00 më disa pika të rendit të ditës për seancën e radhës. Ndër pikat ...

Kadri Veseli Kërkon Konsensus për Votimin e Demarkacionit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ka deklaruar se duhet konsensus në votimin e marrëveshjes së mbetur pezull për demarkacionin e kufirit mes Kosovës dhe Mali të ...

'Vijat' e Partive për Demarkacionin, të Pandryshueshme

Më 6 shkurt, kryeministri malazez, Dushko Markoviq pritet të vijë në Kosovë për të diskutuar për çështje të interesit dypalësh. ndërsa një marrëveshje për demarkacion ...