Postet nga: dasma

Gjakovë: Lejoi të mbahej dasma në restorantin e tij, arrestohet pronari

Një person, pronar i njërit nga restorantet në Gjakovë, është arrestuar dje rreth orës 21:00  pasi që i njëjti kishte lejuar të mbahej aheng familjar me rreth 50 persona ...

Organizon aheng në kohë pandemie, i iniciohet rasti në Polici

Një burri i cili dyshohet se ka organizuar aheng familjar në Prishtinë, i është inicuar rasti në Polici.

S’dihet për fatin e dasmave sivjet, por fatin e tyre e gjetën mbi 17 mijë e 500 çifte në 2019-ën

Ndonëse pandemia COVID-19 sivjet pothuajse ndaloi organizimin e dasmave, në vitin që shkoi u kurorëzuan mbi 17,500 çifte.

Në Xërxë të Rahovecit gjobitet pronari i sallës së dasmave, lejoi grumbullimin e shumë njerëzve

Mbrëmë ka ndodhur një grumbullim i personave në një aheng familjar në një restaurant në rajonin e Gjakovës.

Këngëtarët e hotelierët kërkojnë nga Qeveria lejimin e dasmave dhe ahengjeve (VIDEO)

Vendimet e reja të Qeverisë së Kosovës për parandalimit e përhapjes së COVID-19, duket se nuk u kanë pëlqyer të gjithëve.

Pandemia i lë mërgimtarët pa dasma

Ndryshe nga vitet tjera, këtë vit fluksi i mërgimtarëve në kufijtë e Kosovës do të jetë i paktë. Situata pandemike përpos që ka pamundësuar ...

Paralajmërimi i Afrim Muçiqit: Ahengjet do t’i mbajmë në sheshe ose livadhe

Këngëtari Afrim Muçiqi gjatë protestës së sotme për lejimin e dasmave ka thënë që nëse nuk vendoset nga Qeveria që të mbahen dasmat ...

Dasmë në kohë pandemie, çifti vendos të martohet në Facebook live

Daphne Goujon, 25 vjeçe dhe partneri i saj, Chris, 35, të dy nga Orlando, u trishtuan jashtë mase kur mësuan se dasma e tyre e planifikuar në ambient të jashtë...