Postet nga: buxheti i vitit 2023

Miratohet buxheti i Kosovës për vitin 2023

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë buxhetin 2023 në vlerë prej 3.21 miliardë euro.

Ramosaj: Projektbuxheti i vitit 2023 cenon autonominë financiare të komunave të Kosovës

Kryetari i Komunës së Deçanit, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bashkim Ramosaj ka reaguar në një konferencë për media lidhur me Projektligjin ...

Qeveria planifikon 600 mijë euro buxhet për sistem për letërnjoftime, pasaporta dhe patentë shoferë

Nisur nga muaji shkurt i vitit të ardhshëm deri në dhjetor të vitit 2024, Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), pritet të furnizohet me sistem për letërnjoftime, ...

Kuvendi miraton në parim buxhetin 3 miliardë e 212 milionë euro për vitin 2023

Deputetët e Kuvendit e kanë miratuar në parim buxhetin për Kosovën për vitin 2023.

Kurti prezanton buxhetin e 2023-së: Kemi ndarë 296 milionë euro për shëndetësi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka prezantuar para deputetëve të Kuvendit, Projektbuxhetin për vitin 2023.

Lushtaku: Buxhetit të vitit 2023 i mungon ndërlidhja me kërkesat e qytetarëve

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Mergim Lushtaku, në seancën e Kuvendit ka thënë se projektbuxheti për vitin 2023 nuk është i bazuar në rritje reale ...

Kuvendi mban dy seanca këtë javë, të enjten në rend dite buxheti për vitin 2023

Kuvendi i Kosovës do të mbajë seancë plenare të enjten, ndërsa të premten do të mbahet vazhdim i seancës me pikat e pa përfunduara nga seancat ...